X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

GÖRSEL TASARIM

Grafik ve tasarımın tarihi çok eskilere MÖ 14.000lere dayanmaktadır. Mağara resimlerine ve yazının başlamasına dayandırılabilir. Daha sonra 1450 lerde  matbaa icadıyla kitaplar yayılmaya başladı. Basılı yayınların harf ve metin dizimi  erken dönem grafik tasarım pratikleridir. İlk çıkış noktası ise sanayileşme ve modern yaşama  geçiş ile özelliklede fotoğrafın ortaya çıkmasıyla meydana gelen izlenimcilik akımlarıyla grafik tasarım başlamıştır. Çünkü bu dönemlerde bu gelişmelerle resim sanatı gelişmeye başlamıştır ve bununla birlikte grafik, ürün katalogları öne çıkmıştır. Ayrıca gazetenin ön plana çıktığı zamanlarda reklam ve tanıtım ön plana çıkmıştır.


Bu alanlarda çalışan kişiler grafiker değil ressamdır. Bundan dolayı  resimsel özellikler ön planda olmuştur. Yani tipografik özellikleri arka planda kalıyordu. Ama baskı teknikleri ilerlediğinden fotoğraf gelişmiş ve böylece tipografinin önem kazanmasıyla grafik tasarımları resimden ayrı tasarımın alt dalı olarak ortaya çıkmıştır. Peki grafik tasarım nedir ?


Grafik tasarım bir mesajı karşı tarafa aktarmak, görseli geliştirmek veya bilgiyi görselleştirmek için metinlerin algılanabilir bir düzlemde iki boyutlu veya üç boyutlu olarak ortaya çıkmasını içeren yaratıcı bir organizedir.  Ekran,hareketli film,baskı,animasyon,ambalaj tasarımı gibi bir çok dijital veya dijital olmayan şekilde uygulanabilir. Grafik tasarım ve görsel sanatın temel ilkeleri denge,karşıtlık,vurgulama,hizalama,görüntü,hareket,görüntü,oran, tekrarlama, yakınlık,ritim ve birliktir. bir grafik tasarımcısı neler yapar ?


Tasarımını yapacağı konu hakkında ayrıntılı olarak bilgi  toplar. Konuyla alakalı kavramlara görsel düzenlemeler tasarlar. Uygulamada kaliteli ve estetik düzenlemeleri denetler ve uygular. Basılacak, televizyonda ve internette yayınlanacak bir konunun tasarımından basım yayım aşamasına kadar olan tasarım sürecini takip eder ve sonuçlandırır. Herkes grafik tasarımı yapabilir mi ? Grafik tasarımcıları ne gibi özelliklere sahip olmalıdır ?


Grafik tasarımı herkesin yapabileceği bir iş değildir. Tecrübe ve uzmanlık isteyen bir iştir.  Grafik tasarımcıları; şekil ve uzay ilişkilerini anlayabilen, renk ve şekilleri ayrıntısıyla algılayabilen  ve hayal gücü geniş , yaratıcı ve zengin olmalıdır. Tasarımlarını  çizgi yoluyla ifade edebilen ayrıca sosyal, psikolojik ve sanatsal alanlarla ilgili olmalıdır. Yeniliklere açık ve teknolojiyle iç içe olan kimseler olması gerekir.


Alanya web tasarım hizmetleri tam olarak bu kriterlere uyan bir uzman grafikerlere sahiptir. Yukarıda saydığımız tüm gelişmelere sahip ve işini seven bir ekibe sahiptir. Alanya web tasarım ekibi müşterilerinin fikirlerine önem veren ve onlara her zaman saygılı olan kişilere sahiptir. Sizde grafikerlerimizden yararlanmak isterseniz her zaman bize danışabilir ve yardım alabilirsiniz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.