X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

ALAN ADI VE HOSTİNG

Hosting nedir ? Hazırlanan web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacımız vardır ve sitemizin çalışması için konfigüre edilmiş olan verilere ayrılan alana hosting denir. Hosting, bilgisayarlardan çok daha güçlü olan makinalarla sağlanmaktadır. Sunucular her zaman her saat erişilebilir halde olmalıdır.  Örneğin siz Alanya web tasarım sayfamıza bağlandığınız zaman sunucumuz sizin bilgisayarınıza bağlanmış oluyor ve dosyalarımız sizin ekranınıza aktarılıyor. Sunucuların sürekli açık olmasının sebebi budur çünkü sizin ne zaman hangi saatte sitemiz gireceğinizi bilemeyiz. Sunucular bazı odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli olarak yüksek hızda internet, soğuk bir ortam, jeneratör ve bir sistem uzmanı olmalıdır. Bu organize sayesinde hosting hizmeti sağlanmış olur. Maillerimizde bu sunucu sayesinde gerçekleşmektedir.


Bir çok firma hosting işlemi yapmaktadır. Aldığınız alan adının kullanılabilir hale gelmesi için yer tahsis edilmektedir. Bu hosting işlemi genelde yıllık veya aylık olarak kiralama aracı ile yapılmaktadır. Hosting işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak sitenin açılma hızı, siteniz için verilecek alan boyutu, desteklediği programlar ve genel özellikleri önemlidir. Hız, en önemli unsurdur. Girdiğiniz sitelerin sayfalarının yavaş olarak açılmasının iki nedeni vardır. Birincisi internete bağlandığınız aracının yeterli aksama sahip olmaması ikincisi ise hosting aldığınız  serverden doğan nedenlerdir. Aldığınız hosting serverının internete çıkış hızı yavaş ise sayfanız yavaş olarak açılır. Bu gibi nedenlerden dolayı flashlı sitelerde yavaş çalışır. Verilecek alanın boyutu, verilecek alan boyutu ücrete göre değişmektedir. Hazırlayacağınız sitede ne kadar alan gerekliyse o kadar hosting alanı alacaksınız. İçeriği fazla bir site düşünüyorsanız alanın boyutu da o derece büyük olmalıdır. Verilecek alan önemlidir. Hazırlanacak sitenin boyutu ve mailler verilecek alanı etkilemektedir. Eğer verilen hosting küçük gelirse maillerde sorun çıkabilir. Server desteği, hosting de kullandığınız programı kiraladığınız sunucunun desteklemesi de önemlidir. İnternet sitelerinin tanıtımının yanında hazırlanan formlar sayesinde iş başvuru formları, kredi kartı satışı gibi farklı  işlevleri de yerine getirmektedir. Bu formlar özel programlar ile yapılır. Bu formları destekleyen programlar kullanılmalıdır. Hosting yapılırken mutlaka bunlara dikkat edilmelidir.


Alanya web tasarım hizmetleri olarak alan adı ve Alanya hosting konusunda uzman ekibimiz ile her zaman sizi yönlendirmeye hazırız. Uzman kadromuza hiç şüpheniz olmadan güvenebilirsiniz. İşimizi müşterilerimize olan saygı çerçevesinde en ince ayrıntısına kadar titiz bir çalışmayla yapmaktayız. Bize ulaşırsanız Alanya web tasarım her zaman sizin hizmetinizde olacaktır.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.